התקנת דלקן ברכבים חדשים בישראל

תוכן עניינים:

מערכת הדלק של המכונית היא מה שממיר את הדלק המאוחסן לכוח עבור המנוע. זה נעשה על ידי יניקת אוויר ודלק, ולאחר מכן שימוש בסדרה של שסתומים כדי לשלוט בזרימת התערובת. סוג מערכת הדלק המשמשת במכונית יהיה תלוי בגודלה ובאופן הפעלתה. מנועי בנזין משתמשים בדרך כלל בקרבורטורים או במערכות הזרקת דלק, בעוד שמנועי דיזל משתמשים במערכות הזרקת דיזל. מערכת הדלק של רכב היא אחת המערכות המורכבות ביותר שיש לה. הוא נועד לקחת דלק מהמיכל, לערבב אותו עם אוויר ולהעביר את הכמות הנכונה של תערובת אוויר-דלק לכל צילינדר בצורה מבוקרת. מערכת הדלק משתמשת במספר רכיבים הפועלים יחד כדי לספק את התערובת הנכונה של אוויר ודלק.

המרכיבים הם:

  •  משאבת דלק: רכיב זה שואב בנזין מהמיכל לתוך המנוע.
  • מזרקי דלק: רכיבים אלו מרססים ערפל דק של בנזין לתוך כל צילינדר.
  • גוף מצערת: רכיב זה שולט כמה אוויר נכנס למנוע בכל זמן נתון על ידי ויסות עד כמה הוא פתוח או סגור בכל זמן נתון.
  • סעפת הכנסה: רכיב זה מכוון את האוויר הנכנס מבחוץ לתוך אחד או יותר

מערכת הדלק היא החלק של מנוע בעירה פנימית המספק דלק לצילינדרים של המנוע. ברוב המכוניות, מערכת הדלק מורכבת ממיכל דלק, קרבורטור או מערכת הזרקת דלק ומשאבת דלק אחת או יותר. תפקידה של מערכת הדלק של המכונית הוא לספק אספקה קבועה של בנזין בוער נקי לכל חלקי המנוע. הבנזין מוחזק במיכל בלחץ גבוה, וכשהוא משתחרר הוא זורם בצינורות לקרבורטור אחד או יותר. הקרבורטור מערבב אוויר עם גז ומפיץ אותו לכל צילינדר לפי הצורך. מערכת הדלק היא מערכת המספקת דלק למנוע ומעבירה אותו לתא הבעירה. הוא מורכב מסדרה של רכיבים, שחלקם נחוצים להפעלת מנוע בעוד שאחרים הם אופציונליים. מערכת הזרקת הדלק היא אחד המרכיבים ההכרחיים במערכת הדלק של הרכב. הוא מודד כמויות מדויקות של אוויר ודלק לתוך תא הבעירה של המנוע, ויוצר תערובת מושלמת לצריבה יעילה.

מהי מערכת דלק?

מערכת הדלק היא מכלול הרכיבים המשמשים להעברת דלק מהמיכל למנוע. מערכת הדלק כוללת את הקרבורטור, מיכל הדלק, משאבת הדלק והמזרקים. גם אתם רוצים דלקן לרכב? לא יודעים מאיפה להתחיל או מה העלות של התקנת דלקן לרכב פרטי בישראל? ביקרו באתר שלנו בכתובת: mylpg.co.il

מה עושה מנוע של מכונית?

המנוע הופך בנזין או דיזל לאנרגיה המניעה את המכונית שלך. המנוע גם מייצר חום שניתן להשתמש בו כדי להפעיל דברים אחרים במכונית שלך, כמו מזגנים והגה כוח. למנועים מספר חלקים כולל בוכנות ושסתומים. בוכנה נעה מעלה ומטה בתוך צילינדר כאשר כל תנועה למעלה ולמטה יוצרת פיצוץ של אדי אוויר ואדי בנזין אשר מאלץ את הבוכנה חזרה למטה, מסובב גל ארכובה אשר לאחר מכן מסובב את הגלגלים שלך דרך תיבת הילוכים. מערכת דלק לרכב היא רשת מורכבת של צינורות, שסתומים ומשאבות המפיצה דלק למנוע.

המרכיבים העיקריים הם:

מיכל דלק, המאחסן את הדלק

משאבת דלק, השואבת דלק מהמיכל למנוע

מסנן דלק, המסיר חלקיקי לכלוך מהדלק

קווי דלק, המובילים את הדלק אל ומחלקים שונים של המכונית

יחידת בקרה אלקטרונית (ECU), השולטת כמה דלק נשלח לחלקים שונים של המנוע.